Kontraindikace

Ač masáže přináší spoustu pozitivního a jejich pravidelnost napomáhá ke zdraví, existují situace, které provádění masáže částečně či úplně vylučují.

Základní z nich, která může potkat každého je akutní onemocnění nebo infekce, a to platí i pro obyčejnou chřipku, nachlazení nebo ucpané dutiny. V takovém případě raději masáž odložte. Kontraindikace se týká také zánětů v těle, onkologických onemocnění, stavů s nutným klidem na lůžku, pokročilé osteoporózy či artrózy, dalších onemocnění kostí (např. bechtěrerova nemoc , vyhřezlé ploténky apod.), snížené srážlivosti krve (např. při hemofilii nebo užívání warfarinu apod.) a závažnějších kožních onemocnění (např. pergamenová kůže apod.).

Lokální kontraindikace masáží se týká zlomenin, popálenin, kožních onemocnění, otoků a křečových žil. V takových případech je možné provádět masáž mimo lokace postihnuté některým z těchto problémů.

Trápí-li Vás vysoký krevní tlak nebo trpíte-li cukrovkou, epilepsií či zeleným zákalem zkonzultujte svůj zdravotní stav a případnou možnost masáží se svým ošetřujícím lékařem. Prosím, v těchto případech doneste s sebou na masáž potvrzení od doktora. S lékařem se také poraďte v případě, že podstupujete psychiatrickou nebo neuropsychickou léčbu.

Ženám doporučuji masáž plánovat mimo menstruaci, není-li to možné je nutné vynechat masáž břicha a beder. Těhotenské masáže neprovádím, tedy máte-li zájem o masáž v těhotenství, obraťte se na maséra s adekvátním osvědčením na těhotenské masáže, avšak i tak doporučuji podstoupit masáž v těhotenství jen v druhém trimestru. Masáže v šestinedělí nedoporučuji.

Před ani po masáži neprovádějte náročné činnosti. Především po masáži spíše jen odpočívejte a pijte dostatečné množství vody. Při vstávání z lehátka nespěchejte a buďte opatrní, může se Vám zatočit hlava 🙂 . Následující dva dny po masáži Vás mohou zlehka bolet svaly. Máte-li po masáži akutní bolesti svalů či jejich zatuhnutí, bývá to důsledkem nedodržení klidového režimu po masáži (sport, zátěž) nebo vystavováním výkyvům teplot (přílišný chlad či horko). Máte-li jakoukoli extrémní reakci, konzultujte ji s masérem nebo lékařem.

SPECIFIKA MASÁŽE LÁVOVÝMI KAMENY

Kontraindikací masáže lávovými kameny jsou těhotenství, přecitlivělost na teplo a veškeré zdravotní problémy, především křečové žíly, kožní, infekční a zánětlivá onemocnění, ale také epilepsie a cukrovka. V žádném případě není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem.
Masáž je vhodnější v zimních měsících nebo v chladnějším období. Při vysokých venkovních teplotách se nedoporučuje z důvodu možného přehřátí organismu.

SOUHLAS

Objednáním termínu masáže souhlasíte, že jste si přečetli jaké situace jsou kontraindikacemi a nebudete v takových případech ve studiu El Pablo podstupovat masáž.

Masér není lékař! Je opravdu důležité konzultovat možnost masáží s Vaším lékařem léčíte-li se s akutním či chornickým onemocněním nebo utrpěli-li jste úraz. Při konzultaci s lékařem dbejte jeho pokynů i při rozlišování masáží ve zdravotnických zařízení či ve wellness odvětví.

Máte-li jakékoliv zdravotní problémy, alergii nebo se Vás týká částečná kontraindikace, je velmi důležité tyto informace sdělit masérovi PŘED provedením masáže.