Baňkování

Baňkování spočívá v přikládání nahřátých skleněných baněk na kůži, čímž se vytvoří podtlak. Baňka vtáhne kůži a teplo s podtlakem působí do hloubky.

Vhodné pro odstranění bolesti zad, pro odstranění příčiny je dobré baňkování doplnit rekondiční nebo intenzivní masáží.

Baňkování samotné stimuluje krevní a lymfatický oběh. Napomáhá tedy k vytažení škodlivin z těla. Podporuje detoxikační procesy a posiluje imunitní systém. Posiluje samoléčící síly organismu.

Může způsobit kruhové otisky – podlitiny, někdy zbarvené až do fialova, a to především v místech, kde se vyskytuje problém. Za normálních okolností tyto podlitiny do jednoho týdne zmizí.

Samotné baňkování je možné zvolit na 30 minut. Pro baňkování včetně krátké masáže zaměřené na problematická místa je vhodné zvolit službu v délce 55 minut.

SPECIFIKA KONTRAINDIKACÍ BAŇKOVÁNÍ

Kontraindikacemi baňkování jsou aneurysma, poruchy krevní srážlivosti a tenké vlásečnice, indikace léků na ředění krve, srdeční onemocnění, trombózy a tromboflexibility (hluboké a povrchové záněty žil), těžké jaterní onemocnění (cirhóza, ascites), tuberkulóza, rakovina (až dva roky po vyléčení) a nádorová onemocnění, zánětlivé stavy, akutní onemocnění (chřipka, bronchitida, střevní potíže apod.). Baňkování není vhodné v těhotenství ani pro děti do 12 let. Baňkování nelze lokálně provést v místech následujících problémů – křečové žíly, otevřené rány nebo hnisavé infekce, klouby po artritidě, kožní potíže (puchýře, ekzémy, alergie, bradavice, plísně, mateřská znaménka).