Těhotenská masáž

Která nastávající maminka by to neznala – bolest zad, oteklé nohy, křeče v lýtkách, nekvalitní spánek…

Těhotenská masáž Vám dá chvilku pro sebe, pro odpočinek a může pomoci s výše uvedenými problémy, které těhotné ženy trápí. Je fajn se zastavit, uvolnit, zklidnit a dopřát si relax, a to v těhotenství především.

Těhotenskou masáž můžete zvolit v délce 55 minut nebo 85 minut. Kratší varianta je zaměřena na nohy, záda a ruce. Delší varianta těhotenské masáže obsahuje navíc také masáž šíje a hlavy.

Těhotenská masáž probíhá především v leže na levém boku s krátkým doplněním na pravém boku. Popřípadě masáž šíje a hlavy v delší variantě je vhodné provádět na zádech, avšak vše se odvíjí od pocitu nastávající maminky a pokud ji například poloha na zádech není příjemná, vždy masáž přizpůsobíme.

Těhotenská masáž poskytuje především uvolnění a odpočinek, proto je ze všeho nejdůležitější Vaše komunikace s masérem, stejně jako u kterékoli jiné masáže 🙂 .

SPECIFIKA KONTRAINDIKACÍ TĚHOTENSKÉ MASÁŽE:

Těhotenskou masáž není vhodné podstupovat v prvním trimestru těhotenství, při rizikovém těhotenství nebo doprovázejí-li aktuálně těhotenství nevolnosti a zvracení. Není vhodná pro ženy s vysokým krevním tlakem a (těhotenskou) cukrovkou. Masáž si neobjednávejte nebo ji popřípadě zrušte trápí-li Vás jakákoliv neobvyklá bolest, vnitřní či vnější infekce, horečka nebo průjem.